Beşiktaş’ta Giovanni van Bronckhorst’un imzayı attı! Başkan Hasan Arat ‘Siyah Duvar’ sürprizini açıkladı

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör Giovanni van Bronckhorst için imza töreni düzenleniyor

CANLI AKTARIYORUZ…

HASAN ARAT: SERDAR TOPRAKTEPE EKİPTE YER ALACAK
“Gio; Beşiktaş’a ve Türkiye’ye hoş geldin. Sen, dünyanın en iyi takımlarında oynamış, Avrupa Ligi’nde final oynamış çok değerli bir hocasın. Ocak ayından beri Beşiktaş’ı çok yakından takip ettin. Biz ocak ayında hocamızla anlaşmak üzereydik. Jean-Paul van Gastel’in sözleşmesi nedeniyle anlaşmamız gerçekleşemedi. Başka bir karar aldık. Giovanni ile o dönemde çok güzel bir dostluk başladı. Bizimle ilişkisini koparmadı. Türkiye Kupası’nı kazandıktan sonra beni ilk arayan isim oldu.”

SERDAR TOPRAKTEPE EKİPTE YER ALACAK
“Serdar Topraktepe, Giovanni van Bronckhorst’un teknik ekibinde yer alacak.”

“Yapmış olduğumuz çalışmalarda plan ve proje çerçevesinde büyük hazırlıklar yaptık. Transferde çok dikkatli çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda planla, sabırla, akılla ilerleme yönünde olacaktır. Transfer, gelecek ve gideceklerle bir bütündür. Beşiktaş’ın elinin güçlü olmasını istiyorsanız, herkesin son derece dikkatli olması lazım. Her gün haberler çıkıyor. Ama biz kendi bildiğimiz prensipler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.”

SİYAH DUVAR BAŞVURUSU
“Çatımızla ilgili membran, Fransa’dan yola çıktı. Çok güzel bir çatımız olacak. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Siyah Duvar başvurumuzu Spor Bakanlığı’na yaptık. Onlardan cevap bekliyoruz.”

BRONCKHORST: BENİM İÇİN BÜYÜK BİR AN
Giovanni van Bronckhorst: Çalışmaya başlamak için sabırsızım. Kulübün ne kadar büyük olduğunu zaten biliyordum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Benim için çok büyük bir an.

HASAN ARAT: BRAD FRİEDEL DANIŞMAN OLARAK GETİRİLDİ
“Brad Friedel, Yönetim Kurulu Danışmanı olarak göreve getirilmiştir. Friedel, UCLA’de başlayan kariyerini Tottenham’da sonlandırdı. UCLA’de Osmanlı tarihi eğitimi gördü. Özel bir insandır. Kendisini çok iyi araştırarak aramıza kattık. Tottenham’da en son yapmış olduğu görev, pazarlama ve yönetimle ilgiliydi. Bundan sonra Friedel ile birlikte hareket edeceğiz. Kaan Bey ile birlikte çalışacak. Gio ile Friedel’ın da çok yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı. Bu da işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. İyi bir ekip olacağız.”

Brad Friedel ise şunları söyledi: “Burada olmaktan dolayı gururluyum. Beşiktaş ailesini değiştirmekten ziyade güçlendirmeye geldim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x